Czy każda czekolada zawiera cukier?

Czekolada bez cukruZdecydowana większość czekolad łatwo dostępnych w sklepach zawiera cukier, czasami wręcz zbyt wiele w stosunku do miazgi kakaowego ziarna, które powinny być podstawą czekoladowych smakołyków. Istnieją jednak czekolady bez cukru, chociaż nie są tak powszechne. Znaleźć je można w ofercie naszego sklepu. Oferujemy smaczne i elegancko wykonane pralinki bez cukru, które będą doskonałym smakołykiem dla wszystkich miłośników czekolady ograniczających lub eliminujących cukier ze swojej diety.

Pamiętaj, że jakość czekolady ma znaczenie

Dobra czekolada wcale nie musi być bardzo słodka. Przykładowo, gorzka czekolada zawiera najwięcej kakaowego ziarna – od 70 do 99% w zależności od gatunku. Jest ona czarna i najpierw daje się odczuć dość gorzki smak, dopiero później pojawia się delikatna słodycz. Koneserzy czekolady gorzkiej przyznają, że do jej specyficznego smaku trzeba się przyzwyczajać stopniowo.

Jednak kubki smakowe większości czekoladowych miłośników oczekują smaku słodkiego. O ile jednak czekolada zawiera wiele składników, które służą naszemu organizmowi (m.in. dodaje energii, pobudza pracę mózgu, a ziarna kakaowe zawierają dużo flawonoidami), o tyle większość dostępnych w sklepach czekolad przepełniona jest cukrem, który niestety już tak nam nie sprzyja. Dlatego też sięgając po taki smakołyk, warto wybierać produkty wysokiej jakości. Na jakość czekolady trzeba zwracać uwagę nawet wtedy, gdy jest ona bez cukru.

Dobrej jakości czekolada powinna wyróżniać się jedwabistą, błyszczącą powierzchnią i subtelnym zapachem. Musi delikatnie rozpływać się w ustach, pozostawiając długo smak słodki połączony z lekko cierpkim.

Gdzie zjeść dobrą czekoladę bez cukru?

Jeśli szukasz dobrej jakości czekolady bez cukru, koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz u nas różne rodzaje pysznych pralinek czekoladowych, które swoją słodycz zawdzięczają stevii. Stevia to substancja słodząca, która jest nie tylko znacznie słodsza niż zwykły cukier, ale również zdrowsza i łatwiej wydalana z organizmu. Oprócz tego zapewniamy pralinki bez glutenu, bez jajek oraz bez orzechów. Każdy, bez względu na swoje preferencje smakowe czy wynikające z potrzeb zdrowotnych może znaleźć u nas coś dla siebie i cieszyć się wyjątkowym smakiem swojej ulubionej czekolady.